KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 11039054
*
nr 1103 9054
Kaj Bernstone
(f. 1946), Sverige
Akvarell, Kaj Bernstone (f. 1946), 'Zlatan' 25x19
Kaj Bernstone, född 1946 i Uddevalla, svensk målare,
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 april 2017
kl 19:03:16
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/4 19:16:34
1
300 kr
20/4 21:00:08
2
500 kr
23/4 16:44:31
3
500 kr
23/4 16:44:31
2
500 kr (Budbetjänt)
23/4 16:46:14
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller kaj bernstone svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6678 Akvarell
Erik Viktorson (f. 1912), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 18:32
-
6382 Akvarell
Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signera..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 20:04
-
6399 Akvarell
Fredrik Frisendahl (1891-1984), Sverige. Signerad,..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 18:10
-
6303 Akvarell
Hjalmar Falk (1856-1938), Sverige. Signerad, Norrb..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 18:57
-
6529 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, man i eka, 10..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 19:13
-
6570 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Hjelmarsnäs gård, yttermåt..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 20:43
*
Kaj Bernstone
Kaj Bernstone, född 1946 i Uddevalla, svensk målare,
Läs om budbetjänten
nr 1103 9054
Kaj Bernstone
(f. 1946), Sverige
Akvarell, Kaj Bernstone (f. 1946), 'Zlatan' 25x19
Kaj Bernstone, född 1946 i Uddevalla, svensk målare,
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.500 kr |
| Såld: | 600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 24 april 2017 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 18/4 19:16:34 | 1 | 300 kr |
| 20/4 21:00:08 | 2 | 500 kr |
| 23/4 16:44:31 | 3 | 500 kr |
| 23/4 16:44:31 | 2 | 500 kr (Budbetjänt) |
| 23/4 16:46:14 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller kaj bernstone svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6678 Akvarell
Erik Viktorson (f. 1912), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 18:32 -
6382 Akvarell
Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signera..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 20:04 -
6399 Akvarell
Fredrik Frisendahl (1891-1984), Sverige. Signerad,..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 18:10
-
6303 Akvarell
Hjalmar Falk (1856-1938), Sverige. Signerad, Norrb..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 18:57 -
6529 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, man i eka, 10..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 19:13 -
6570 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Hjelmarsnäs gård, yttermåt..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 20:43



